Kompetencje XXI wieku – premiera nowych fiszek edukacyjnych
Jak zadbać o finanse? Jak dobrze popełniać błędy? Jak opowiadać dobre historie? Kiedy (nie) ufać statystykom? – cała ta wiedza należy do kompetencji XXI wieku, a zarazem jest tematem nowych fiszek, które w październiku miały swoją premierę. Każdy zestaw to 38 kart, a na nich ogromna dawka użytecznej wiedzy i praktycznych ćwiczeń, pozwalających rozwijać kompetencje miękkie.
2018-11-08, 12:51

Narzędzi edukacyjnych w postaci fiszek nie trzeba nikomu przedstawiać – dzisiaj regularnie korzystają z nich ponad 2 miliony Polaków. Po sukcesie poprzednich serii Wydawnictwo Cztery Głowy wprowadza na rynek kolejne cztery publikacje. Ich autorami są prawdziwi mistrzowie słowa, cenieni trenerzy, szkoleniowcy, osobowości medialne. Uczą i tłumaczą, przekazują miękkie kompetencje w sposób twardy – tak, aby odbiorcy mogli od razu wdrożyć nabytą wiedzę w życie.

1. Jak zadbać o finanse? – po ludzku o pieniądzach

Zarabianie pieniędzy to dopiero połowa sukcesu. A ta druga, to odpowiednie nimi zarządzanie. Dla tych, którzy tego jeszcze nie potrafią, Radosław Budnicki stworzył praktyczne narzędzie edukacyjne, opierające się m.in. na psychologii finansów, a prezentujące szereg prostych zabiegów, pozwalających ujarzmić domowy budżet i finanse osobiste.

2. Jak dobrze popełniać błędy? – bezbłędny trening

Czy z niepowodzeń rzeczywiście można wyciągnąć cenne lekcje? Mówca i trener Rafał Żak, autor nowego zestawu fiszek, dostarcza na nich dużej dawki wskazówek i praktycznych ćwiczeń, pokazujących, jak błędom zapobiegać, ale przede wszystkim – jak je dobrze popełniać. Czyli – jak wyciągać z nich wnioski na przyszłość. Porażki w takim wydaniu to już nie porażki, lecz najlepsza nauka.

3. Jak opowiadać dobre historie? – storytelling (nie tylko) dla biznesu

Piotr Bucki, mówca, szkoleniowiec i badacz pokazuje, że storytelling nie jest zwykłym gawędzeniem, ale sprawdzonym narzędziem ułatwiającym komunikację – techniką pomocną na różnych płaszczyznach życia – zwłaszcza tej zawodowej. A czy można się jej nauczyć? Z fiszkami Piotra Buckiego – jak najbardziej.

4. Kiedy (nie) ufać statystykom? – przypadki Juliusza z Bytomia

Statystyki nie kłamią ani nie manipulują, jednak robią to często ludzie, którzy je wykorzystują. My możemy nauczyć się demaskować ich za każdym razem, kiedy mijają się z prawdą. Mistrzyni słowa i wykładowca statystki, Janina Bąk, krok po kroku pokazuje, w jaki sposób krytycznie i mądrze patrzeć na dane, podając przy tym wiele pełnych humoru przykładów.

Chociaż twarde umiejętności dają solidne podstawy, bez miękkich kompetencji trudno w pełni je wykorzystać. Dlatego te należy szlifować  codziennie. Na szczęście okazuje się, że do praktycznej nauki wcale nie trzeba stosu podręczników ani godzin wykładów. Dzisiaj o wiele lepiej sprawdzają się narzędzia, które nie mówią dużo i szczegółowo o teorii, ale pokazują, jak przekuć wiedzę w praktykę. W tym właśnie tkwi siła fiszek kształcących kompetencje XXI wieku.

Więcej informacji:

https://www.fiszki.pl

KONTAKT / AUTOR
Dorota Steliga
www.dspectrum.pl
512-949-039
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.