Narzędzi edukacyjnych w postaci fiszek nie trzeba nikomu przedstawiać – dzisiaj regularnie korzystają z nich ponad 2 miliony Polaków. Po sukcesie poprzednich serii Wydawnictwo Cztery Głowy wprowadza na rynek kolejne cztery publikacje. Ich autorami są prawdziwi mistrzowie słowa, cenieni trenerzy, szkoleniowcy, osobowości medialne. Uczą i tłumaczą, przekazują miękkie kompetencje w sposób twardy – tak, aby odbiorcy mogli od razu wdrożyć nabytą wiedzę w życie.
1. Jak zadbać o finanse? – po ludzku o pieniądzach
Zarabianie pieniędzy to dopiero połowa sukcesu. A ta druga, to odpowiednie nimi zarządzanie. Dla tych, którzy tego jeszcze nie potrafią, Radosław Budnicki stworzył praktyczne narzędzie edukacyjne, opierające się m.in. na psychologii finansów, a prezentujące szereg prostych zabiegów, pozwalających ujarzmić domowy budżet i finanse osobiste.
2. Jak dobrze popełniać błędy? – bezbłędny trening
Czy z niepowodzeń rzeczywiście można wyciągnąć cenne lekcje? Mówca i trener Rafał Żak, autor nowego zestawu fiszek, dostarcza na nich dużej dawki wskazówek i praktycznych ćwiczeń, pokazujących, jak błędom zapobiegać, ale przede wszystkim – jak je dobrze popełniać. Czyli – jak wyciągać z nich wnioski na przyszłość. Porażki w takim wydaniu to już nie porażki, lecz najlepsza nauka.
3. Jak opowiadać dobre historie? – storytelling (nie tylko) dla biznesu
Piotr Bucki, mówca, szkoleniowiec i badacz pokazuje, że storytelling nie jest zwykłym gawędzeniem, ale sprawdzonym narzędziem ułatwiającym komunikację – techniką pomocną na różnych płaszczyznach życia – zwłaszcza tej zawodowej. A czy można się jej nauczyć? Z fiszkami Piotra Buckiego – jak najbardziej.
4. Kiedy (nie) ufać statystykom? – przypadki Juliusza z Bytomia
Statystyki nie kłamią ani nie manipulują, jednak robią to często ludzie, którzy je wykorzystują. My możemy nauczyć się demaskować ich za każdym razem, kiedy mijają się z prawdą. Mistrzyni słowa i wykładowca statystki, Janina Bąk, krok po kroku pokazuje, w jaki sposób krytycznie i mądrze patrzeć na dane, podając przy tym wiele pełnych humoru przykładów.
Chociaż twarde umiejętności dają solidne podstawy, bez miękkich kompetencji trudno w pełni je wykorzystać. Dlatego te należy szlifować codziennie. Na szczęście okazuje się, że do praktycznej nauki wcale nie trzeba stosu podręczników ani godzin wykładów. Dzisiaj o wiele lepiej sprawdzają się narzędzia, które nie mówią dużo i szczegółowo o teorii, ale pokazują, jak przekuć wiedzę w praktykę. W tym właśnie tkwi siła fiszek kształcących kompetencje XXI wieku.
Więcej informacji: